• pierwsza kategoria dla zalogowanych
  • druga kategoria dla zalogowanych

Doniczki i Donice Ceramiczne


Doniczki i donice ceramiczne


Ceramika jest materiałem, który od setek lat jest wykorzystywany w różnej postaci. Spełniać może i funkcję użytkową, i ozdobną. Rozwiązania z ceramiki szczególnie upodobały sobie osoby, zajmujące się hodowlą roślin. Z przyjemnością prezentujemy Państwu czarne, białe doniczki ceramiczne na taras oraz szereg wariantów w innych kolorach.

Dlaczego warto stosować doniczki ceramiczne na balkon i do innych pomieszczeń?

1. Doniczka ceramiczna dobrze chroni roślinę przed chłodem


Materiał zmniejsza prawdopodobieństwo wychłodzenia rośliny. Osoby, którym zależy na tej kwestii, chętniej wybierają donice ceramiczne na taras lub balkon, niż donice plastikowe.

2. Donica ceramiczna zapewnia lepsze utrzymanie wilgoci

Odbiorcy zastanawiający się, czy warto wybrać donice ceramiczne na balkon lub doniczki ceramiczne na taras muszą wiedzieć, że taka opcja sprzyja utrzymaniu właściwego poziomu wilgoci ziemi.

3. Doniczka ceramiczna niszczy się wolniej niż doniczki z tworzyw sztucznych

Nie sposób mówić o donicach ceramicznych i nie wspomnieć o ich trwałości. Wytrzymałość tego tworzywa sprawia, że tak często spotkamy się z donicami ceramicznymi na taras i doniczkami ceramicznymi na balkon. Również osoby, poszukujące rozwiązań do pomieszczeń, doceniają to, że produkt wolniej się niszczy.

4. Donica ceramiczna występuje w wielu wariantach

Oprócz czarnych i białych donic ceramicznych znajdziemy również opcje w żywych, nasyconych kolorach (w tym warianty w desenie). Osoby preferujące donice ceramiczne zawsze mają z czego wybierać, a to sprawia, że nie muszą się ograniczać w kreowaniu własnych, autorskich aranżacji.

5. Donice ceramiczne zapobiegają przegrzewaniu się korzeni

Z doniczkami ceramicznymi zmniejszamy ryzyko, że korzenie naszej ulubionej rośliny się przegrzeją lub że podłoże wyschnie podczas upałów.

Odpowiedni rozmiar doniczki ceramicznej

Podczas kupna donicy ceramicznej na balkon, na taras lub do wnętrza mieszkania, należy położyć szczególny nacisk na dobór właściwego wariantu. Jeśli Planują Państwo przesadzić roślinę do nowej doniczki ceramicznej, dobrze będzie pamiętać o zasadzie mówiącej, że powinna być ona większa o 2-4 cm od starej donicy.

Gorąco zachęcamy do bliższego przyjrzenia się bogatej ofercie donic ceramicznych. Takie rozwiązania to bardziej elegancka i bardziej funkcjonalna alternatywna donic z tworzyw sztucznych. W razie jakichkolwiek wątpliwości, z przyjemnością odpowiemy na pytania związane z proponowanymi produktami.

 

Data dodania: 17.11.2020