• pierwsza kategoria dla zalogowanych
  • druga kategoria dla zalogowanych

Doniczki i Donice Gliniane


Donice i doniczki gliniane - hurtownia


Z czego są wykonane doniczki, które masz w mieszkaniu? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie i brać pod uwagę tworzywo za każdym razem, gdy robimy takie zakupy. Na co dokładnie wpływa materiał i co gwarantują doniczki, wykonane z gliny? Bohaterką dzisiejszego artykułu jest doniczka gliniana. Sprawdź, co charakteryzuje to dobrze wszystkim znane rozwiązanie.

Doniczka gliniana - sklep internetowy Dolagra - jaką doniczkę wybrać?


Gdy zadajemy sobie takie pytanie, najczęściej skupiamy się na tym, jak taki produkt wygląda. To nic złego, w końcu takie wyposażenie traktowane jest nie tylko jako funkcjonalny dodatek, pozwalający na optymalny wzrost roślin. Co zrozumiałe, dla wielu osób takie wyposażenie pełni także funkcję ozdoby. Często materiał, z jakiego wykonano donicę, będzie bezpośrednio wpływał na to, jak takie naczynie się prezentuje.

Zdarza się jednak, że to wcale nie jest takie oczywiste, szczególnie gdy materiał stylizowany jest tak, aby wyglądał, jak inne tworzywo. Zanim kupimy więc konkretny wariant, dokładnie zapoznajmy się z informacjami producenta. Materiał ma bowiem znaczenie nie tylko estetyczne. Może decydować także o tym, w jaki sposób rozwija się roślina. W przypadku pytań o gliniane doniczki - sklep internetowy Dolagra z chęcią udzieli potrzebnych informacji!

Gliniane doniczki hurtownia - co je wyróżnia?


Na początku skupmy się na podstawach - doniczka gliniana waży więcej niż jej plastikowa alternatywa, co oznacza że jest mniej podatna na przewrócenie w razie np. podmuchu wiatru. Może wydawać się, że to mało znaczący szczegół, ale chyba każdy, kto kiedyś musiał zbierać ziemię z dywanu lub podłogi, doceni taką zaletę donicy.

Mówiąc o takim produkcie, jak gliniane doniczki warto zwrócić uwagę to, jak taki materiał oddziałuje na samą roślinę. Na jej rozwój duży wpływ ma poziom wilgotności gleby. Pod tym względem takie rozwiązania znacznie przewyższają warianty plastikowe, które dość słabo utrzymują wilgoć. Donica gliniana może być więc dobrym wyborem, jeśli chcemy stworzyć swojej roślinie optymalne warunki o odpowiedniej:

  • temperaturze;
  • wilgotności.

Ważne jest także to, że donice gliniane są tak popularne, że bez trudu znajdziemy interesujący nas rozmiar.

Donice gliniane hurtownia - kilka słów o ich wyglądzie


Takie wyroby trzeba docenić także za ich szlachetny wygląd. Wystarczy jeden rzut oka, by odróżnić doniczkę glinianą od tej plastikowej. Chropowata, bardzo charakterystyczna nawierzchnia prezentuje się elegancko i nie zmienia się to mimo upływającego czasu.

Donice gliniane należy docenić także za to, że bez trudu można dopasować je do aranżacji mieszkania. Wszystko z powodu ich uniwersalnego wyglądu. Poza tym opcje, które aktualnie oferują producenci, zachęcają odbiorców zróżnicowanym wykończeniem i kolorystyką.

Wszystkie te zalety sprawiają, że tradycyjne doniczki gliniane nie tracą na popularności, chociaż już od bardzo dawna ozdabiają nasze przestrzenie mieszkalne. Wszystko wskazuje na to, że ten trend się nie zmieni i mimo opracowywania coraz to nowych materiałów, nadal chętnie będziemy zwracać się w kierunku gliny. Jeśli zdecydujemy się na takie doniczki gliniane - sklep internetowy Dolagra zapewni zainteresowanym rozwiązania najlepszej jakości.
Zapraszamy!
donice gliniane hurtownia - doniczka gliniana sklep internetowy - gliniane doniczki sklep internetowy - doniczki gliniane hurtownia

Data dodania: 17.11.2020