• pierwsza kategoria dla zalogowanych
  • druga kategoria dla zalogowanych

Donice do wnętrz
Donice do wnętrz


Producenci dużych i małych stylowych donic do wnętrz dbają o to, żeby ich propozycje zachwycały różnorodnością. Takie rozwiązania różnią się m.in. wykorzystanym materiałem (donice gliniane, metalowe, plastikowe, doniczki ceramiczne) i rozmiarem. Jak właściwie wybrać duże donice do wnętrz?

Doniczki do wnętrz - jak dopasować stylowe donice do salonu?

Warto wiedzieć, że wygląd donic do wnętrz powinien być dopasowany nie tylko do aranżacji mieszkania, ale też i do samej rośliny. Jeśli kwiat ma bardzo dekoracyjny charakter, raczej dobrze będzie zrezygnować z donic do salonu w wyraźne desenie. Efekt może być zbyt przytłaczający. Lepszą opcją będzie kupno mniej ozdobnych produktów. We wzorzyste donice ceramiczne zainwestujmy, jeśli nasze rośliny prezentują się dość minimalistycznie.

Jakie trendy dominują w stylowych donicach do salonu?

Mówiąc o trendach, warto wspomnieć o dużych, nowoczesnych donicach do wnętrza. Część producentów zadbało o to, żeby takie rozwiązania, mimo dużych rozmiarów, nie były zbyt ciężkie. Z kolei mniejsze warianty warto umieszczać w:

1. wiszących makramach
2. w specjalnych, finezyjnych stojakach na donice do wnętrza do salonu

Bardzo ciekawe efekty możemy uzyskać również w inny sposób, a mianowicie wybierając doniczki do wnętrza na nóżkach.

Co zamiast donic do wnętrz?

Jeśli chcemy nieco urozmaicić pomieszczenie, obok donic ceramicznych i innych ozdobnych doniczek i większych donic do domu ustawmy rozwiązania alternatywne. Ciekawe efekty można osiągnąć, wykorzystując skrzynki oraz kosze. Tutaj należy jednak kierować się umiarem i z ostrożnością mieszać ze sobą style, szczególnie jeśli w przestrzeni już znajduje się wiele różnorodnych ozdób. Na większą wolność na tym polu mogą pozwolić sobie właściciele i właścicielki nieco bardziej minimalistycznych pomieszczeń. W takich miejscach z powodzeniem możemy zestawiać ze sobą doniczki do wnętrz jednokolorowe, duże donice do salonu z wyraźnym wzornictwem oraz małe doniczki do salonu z subtelnym motywem.

Rozmiar doniczki do wnętrza - wybieramy idealne doniczki do domu

Jeśli roślina ma dość płytki system korzeniowy, wysokie donice do salonu będą zbędnym wydatkiem. W innych przypadkach warto zainwestować w taki produkt, bo jego smukłość nada przestrzeni elegancji. Przy wybieraniu donic do domu zawsze musimy zwrócić uwagę, jaki rozmiar będzie osiągać konkretna roślina. Jeśli kupimy zbyt małe doniczki, nie pozwolimy systemowi korzeniowemu na prawidłowy rozwój. Z kolei zbyt duże wysokie donice mogą utrudnić nam zadbanie o właściwą wilgotność ziemi.


Data dodania: 25.08.2021