• pierwsza kategoria dla zalogowanych
  • druga kategoria dla zalogowanych

Duże i Wysokie Donice Do Salonu


Duże i wysokie donice do salonu


Duże donice zazwyczaj spotkamy w przestrzeniach publicznych lub w ogrodach. Rzadziej wybieramy je do przestrzeni mieszkalnych. Jeśli hodujemy w domu roślinę dużych rozmiarów lub taką, która jeszcze ich nie osiągnęła, ale to tylko kwestia czasu, w którymś momencie będziemy musieli zaopatrzyć się w duże donice.

W jakich przestrzeniach sprawdzą się duże donice?


Potężne ozdoby mogą pełnić funkcję najpiękniejszej dekoracji w mieszkaniu, o ile są właściwie dopasowane do wystroju. Musimy jednak pamiętać, że duża donica nie wszędzie będzie wyglądać dobrze. Jeśli dysponujemy stosunkowo małym mieszkaniem, takie wyposażenie może być przytłaczające i zaburzyć proporcje całego miejsca.

Oprócz tego niewielki metraż wymaga także ostrożnego wprowadzania wyposażenia do mieszkania - jeśli się przesadzi, można niepotrzebnie zagracić pokój. W takich sytuacjach lepiej będzie zdecydować się na bardziej subtelne donice. Jeśli jednak problem malutkiego pomieszczenia nas nie dotyczy, możemy wybrać potężne rozwiązania, które w elegancki sposób zaprezentują naszą roślinę.

Duże donice do salonu - czym się kierować podczas wyboru takiego produktu?


Dość ważnym wyznacznikiem dla wielu osób jest waga. Donice duże mogą być potężne, ciężkie i sprawiać spory problem podczas ewentualnej zmiany aranżacji. Obecnie jednak producenci coraz częściej oferują rozwiązania o dużych rozmiarach, które jednocześnie wyróżniają się niską wagą. Takie donice wykonuje się m.in. z kompozytu włókna szklanego. Tworzywo jest:

  • lekkie;
  • prezentuje się elegancko;
  • jest wytrzymałe.
Duża donica może być wyposażona także w dodatkowe rozwiązania, np. w korki zabezpieczające odpływ wody.

Wiele z takich modeli wyróżnia się sporą uniwersalnością, co oznacza, że można stosować je nie tylko w salonach, sypialniach i innych pomieszczeniach domowych. Część dużych donic przeznaczona jest także:

  • na taras;
  • do ogrodu;
  • na balkon.
Jeśli zależy nam na tym, żeby nasza duża donica nadawała się także do takiego zastosowania (bo np. kiedyś możemy zapragnąć zmiany aranżacji), poszukujmy opcji mrozoodpornych.

Profesjonalne hurtownie i sklepy internetowe powinny w przejrzysty sposób informować o takich cechach produktu, jak wymiary, mrozoodporność, sposób wykończenia materiału oraz zastosowanie. Do ważnych udogodnień, które pomogą nam w wyborze odpowiedniej dużej donicy, można zaliczyć także fachowe doradztwo.

Duża donica a kwestie estetyczne


Potężne donice, podobnie jak ich mniejsze odpowiedniczki, mogą mieć różnorodne wykończenie i kształty. Ogromną popularnością cieszą się warianty w stonowanej kolorystyce: odcieniach bieli, beżach, szarościach. Nowoczesne donice mogą zachwycać także wyrazistymi kolorami. Współczesne rozwiązania ceramiczne i kompozytowe oferują bardzo ciekawe efekty - właściwy sposób obróbki i dobór koloru może sprawiać, że produkt przypomina beton. Przykładem interesującego potraktowania kompozytu są np. donice, w których powierzchnię wtopiono połyskliwe drobinki masy perłowej.

Data dodania: 17.11.2020